Akné aneb jak se zbavit akné.

09.02.2015 13:49

Akné aneb jak se zbavit akné.

Co je akné?

Akné se vyskytuje nejčastěji v dospělosti. U mužů dochází často k jejím těžším formám. Je to způsobeno jejich mastnější pletí. Nejčastěji se vyskytuje na obličeji, krku, ramenech, horní části hrudníku a na zádech v jejich bederní části. Právě tam má člověk nejvíce mazových žláz. Pozor, akné nesouvisí se zvýšenou produkcí potu, protože potní žlázy produkují pouze pot, ne maz a tudíž se neucpávají. Proto se akné nevyskytuje tam, kde se člověk nejvíce potí, v podpaží, na dlaních a ploskách nohou, kde mazové žlázy nejsou.

Jak vzniká akné.

Během puberty dochází díky hormonálním změnám v těle ke zvýšené tvorbě kožního mazu. Mazové žlázy, které normálně díky svému produktu dělají pokožku vláčnou a hebkou, se průchodem většího množství mazu rozšiřují.
Pokud se zrohovatělé a odlupující se částečky pokožky smísí s kožním mazem, vzniká na mazové žláze neprostupná zátka, která ztvrdne a zcela ji uzavře. Za zátkou se hromadí kožní maz a vznikají aknetické boláky. Z počátku jsou pouze zarudlé, pomnožením bakterií uvnitř žlázy se však zanítí a vytvoří se bílé vřídky, lidově řečené „beďary“.

 

Jak na akné a jak se zbavit akné.

Zbavit se akné je často obtížné, ale jistá pomoc se vždy najde. Nejdůležitější při léčbě akné je zbavit se zátek, které ucpávají mazové žlázy, aby se nahromaděný maz mohl dostat na povrch pokožky a nezanítil se. K tomu se nejlépe hodí různé peelingové přípravky, ale musí být bezmýdlové, protože mýdlo vysušuje pokožku. Tělo je po omytí mýdlem nuceno pokožku znovu promazat a ještě více zvýší produkci mazu.
Mazové žlázy, které jsou zanícené, je dále potřeba vydezinfikovat. K tomu se velmi účinně používá voda se solí z Mrtvého moře. Spolehlivě zabraňuje množení nežádoucích mikroorganismů, které se podílejí na vzniku akné a které jsou v zaníceném mazu obsaženy. Na pokožku ji naneste tampónem a nechte 30 minut působit. Poté pokožku omyjte vodou.
Nejlepších výsledků při léčbě akné dosáhnete současným používáním Vysušující extra emulze proti akné, , kterou po omytí pokožky nanesete již pouze na zanícená místa a necháte působit. 

Ošetření AKNÉ BAHENNÍ MASKOU
Následující pokyny se týkají akné vulgaris mírného až středního stupně.
Doporučené přípravky DSM Mon Platin:
Bahenní maska, Vysušující extra emulze proti akné, ,
Hydratační krém na mastnou pleť , Tonikum normalizující mastnou plet
Bezmýdlový peelingový gel na obličej nebo čistící gel na obličej, Minerální mýdlo s bahnem.

Postup: Umyjte si obličej bezmýdlovým peelingovým gelem nebo čistícím gelem na obličej, nebo  minerálním mýdlem s bahnem.
Pokožku osušte, naneste dostatečné množství bahenní masky, vyjímá oční vička a koutky úst. Po 15 minutách bahenní masku smyjte teplou vodou.
Důkladně dočistěte obličej tonikem na mastnou plet. Naneste hydratační krém na mastnou plet'. Na noc aplikujte emulze akné.
Ošetřující kůru provádějte 2-3 krát týdně. Každou noc aplikujte emulze akné. Doba procedury 4-8 týdnů.

 

Jizvy po akné

Jemný čištěním a ošetřením mazových žláz postižených akné, se nevytváří jizvy po akné, protože se mazové žlázy nepoškodí, nepopraská okolní pokožka a po zahojení je kůže znovu hladká.

Kvůli hormonálním změnám v těle během puberty, může akné vyvolávat značné psychické problémy. Proto by lidé v dospělosti měli věnovat péči o pokožku alespoň 5 minut denně ráno a večer a výsledky v podobě čisté pleti se brzy dostaví.

 

 

NÁŠ TIP: ATOPICKÝ EKZÉM - LÉČBA V SOLNÉ JESKYNI LETŇANY.